Jdi na obsah Jdi na menu

Lněný olej a černý kmín

Příspěvky

Starověký lék- černý kmín

23. 10. 2016

Tato skromná, ale neskutečně silná semínka zneškodňují super-bakterie odolné vůči antibiotikům, léčí chemickými zbraněmi otráveně tělo či stimulují obnovu umírajících beta buněk v pankreatu při cukrovce.Přesto jen velmi málo lidí ví, že existují. Semínka jednoleté rostlinky Nigella sativa (černý kmín) jsou ceněny kvůli svým léčícím vlastnostem již odnepaměti.

První zmínky o jejich kultivaci přicházejí ze starého Egypta. Olej z černých semínek se dokonce našel i v hrobce faraona Tutanchamona před 3300 lety.

V arabské kultuře je černý kmín označován za požehnaná semena.

 
Celý příspěvek

Černý kmín -zkušenost

23. 10. 2016

 

 


Chtěla jsem se s Vámi podělit o vlastní zkušenost s černuchou setou.

S tímto semínkem jsem se seznámila během mého téměř pětiletého pobytu na střením východě, kde jsem pracovala jako zdravotní sestra v centru pro chudé lidi. Žila jsem v jedné z nejchudších arabských zemí, konkrétně v Jemenu. Zdejší lidé si nemohli dovolit zaplatit lékaře, a proto zde velmi aktivně využívali bylinkářství. Pochopitelně jsem jako zdravotník byla neustále konfrontována s tímto způsobem léčby a mohla jsem se na vlastní oči několikrát přesvědčit o jejich účincích. Černucha ovšem měla a stále má v bylinkářství v arabském světě výsadní místo. Je nazývána "semínkem požehnání"

 
Celý příspěvek

To hlavní z knihy Lněný olej

23. 10. 2016

Zázračný len - návrat ke zdraví a pohodě Jeden z nejdůležitějších a dalekosáhlých medicínských objevů dvacátého století udělala v roce 1951 německá biochemička Dr. Johanna Budwig, patřící mezi přední evropské autority v oblasti tuků a výživy. Tato drobná vitální žena byla sedmkrát nominována na Nobelovu cenu, kterou ovšem v rámci "vyšších nezadatelných zájmů" farmaceutického lobby nikdy nedostala. Využívala svou metodu k úspěšné léčbě pacientů s mezními případy rakoviny a lidí postižených vážnými srdečními chorobami, artritidou a dalšími onemocněními, poté, když je konvenční lékařská věda označila za beznadějné případy.

 
Celý příspěvek